Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum Limba latina, Lingua Latina Forum
Un site cu tot ce tine de limba latina. Exista varianta forumului in limba latina (alegeti limba din Profil). Hoc forum versionem Latinam habet (elige linguam in Persona).
 
 FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Lucrarile semestriale de evaluare in anul scolar 2009-2010

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum -> Examenul de Bacalaureat incepand cu 2010 la limba latina
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj

fortunata


Quaestor


Data inscrierii: 17/Apr/2007
Mesaje: 43
Locatie: Onesti

MesajTrimis: Vin Sep 11, 2009 10:59 am    Titlul subiectului: Lucrarile semestriale de evaluare in anul scolar 2009-2010 Raspunde cu citat (quote)

Cautand prin toate ordinele si anexele ministerului nu am gasit lista obiectelor pentru teza in anul acesta scolar.
Logic ar fi sa se schimbe, dupa schimbarea de la Bac. Foarte interesant faptul ca in Bac-ul de anii trecuti siciplinele socio-umane erau trecute in categoria celor opuse profilului filologic, iar acum ele iau locul limbilor si literaturii universale. Rolling Eyes Si se studiaza totusi doar o ora pe saptamana!Ciudat, ca intotdeauna la noi.
Daca a gasit cineva lista tezelor semestriale , va rog sa publicati!
Mutumesc!
_________________
Exercitatio artem parat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

cos


Aedile


Data inscrierii: 15/Mar/2007
Mesaje: 56

MesajTrimis: Vin Sep 11, 2009 11:32 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Lista disciplinelor la care se sustine teza semestriala este reglementata printr-un ordin de ministru, la inceputul fiecarui an scolar. In practica acest ordin apare de obicei la sfarsitul lunii septembrie - inceputul lunii octombrie (in ultimii ani cred ca o singura data a aparut in jurul datei de 15 sep.). S-ar putea sa avem insa surpriza ca aceasta lista sa nu sufere modificari radicale (probabil ca doar istoria nu va mai fi la alegere cu geografia), pentru ca ministerul nu a demonstrat pana acum coerenta in propriile normative.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum -> Examenul de Bacalaureat incepand cu 2010 la limba latina Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum


Varianta in limba romana: Romanian phpBB online community