Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum Limba latina, Lingua Latina Forum
Un site cu tot ce tine de limba latina. Exista varianta forumului in limba latina (alegeti limba din Profil). Hoc forum versionem Latinam habet (elige linguam in Persona).
 
 FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Concursul Lumea Romanica
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4  Urmatoare
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum -> Limba latina
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj

ema


Miles


Data inscrierii: 20/Feb/2008
Mesaje: 7

MesajTrimis: Vin Feb 29, 2008 9:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Programa se trimite unui singur liceu dintr-un judet.Noi anul trecut am aflat programa cu 2 sapt inainte Crying or Very sad sper sa va fie de folos Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

ionela


Censor


Data inscrierii: 02/Iun/2007
Mesaje: 254
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Vin Feb 29, 2008 9:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Încă a fost bine cu două săptămâni înainte. Ce spui de 3 zile? Bravo, ai făcut o faptă bună! Mult succes! Very Happy
_________________
carpe diem


Ultima modificare efectuata de catre ionela la Vin Feb 29, 2008 9:34 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

ema


Miles


Data inscrierii: 20/Feb/2008
Mesaje: 7

MesajTrimis: Vin Feb 29, 2008 9:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Smile succes si tie...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

ionela


Censor


Data inscrierii: 02/Iun/2007
Mesaje: 254
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Vin Feb 29, 2008 10:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mulțumesc, chiar dacă eu nu particip la acest concurs.
_________________
carpe diem
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

ema


Miles


Data inscrierii: 20/Feb/2008
Mesaje: 7

MesajTrimis: Vin Feb 29, 2008 10:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pacat... Smile atunci succes prietenilor tai...si celor kre participa Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

ema


Miles


Data inscrierii: 20/Feb/2008
Mesaje: 7

MesajTrimis: Vin Feb 29, 2008 10:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

daca ai nevoie de vreo personalitate sa-mi zici....in final le-am gasit pe toate...Luis de Almeida Cabral nu e pe nicaieri... Sad il am in engleza...dak te ajuta cu cv
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

ionela


Censor


Data inscrierii: 02/Iun/2007
Mesaje: 254
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Vin Feb 29, 2008 10:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am căutata și eu prin cărțile mele( "Dicționar enciclopedic" vol. 1-Ed. Enciclopedică și "Dicționar enciclopedic ilustrat"-Ed. Cartier) și nu l-am găsit pe Luis de Almeida Cabral. La bibliografie este trecut și internetul, așa că este bun ce ai găsit, chiar dacă este în engleză.
Nu am prieteni care să participe la acest concurs. A participat cineva foarte drag mie, dar în anii trecuți. Acum mi-a rămas doar să-i încurajez pe alții. Îmi lipsește febra pregătirilor pentru concursuri și olimpiade. Sad
Succes! Ai grijă, doar 3 merg mai departe la națională. Contează chiar și 1 punct. Au fost județe unde s-au calificat cu 48 puncte (dacă nu mă înșel, chiar cu 49). Trebuie să faci perfect. Very Happy
_________________
carpe diem
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

narcisik_rdv


Civis Romanus


Data inscrierii: 28/Mar/2008
Mesaje: 1

MesajTrimis: Joi Apr 03, 2008 7:01 pm    Titlul subiectului: buna Raspunde cu citat (quote)

ati putea sa ma ajutati k ceva legat de modernitate pt concursul de anul acesta??ms
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

Bya


Miles


Data inscrierii: 02/Mai/2008
Mesaje: 2
Locatie: Galati

MesajTrimis: Vin Mai 02, 2008 5:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am si eu o mica intrebare..stie cineva care este data exacta a fazei nationale? Confused Am gasit pe net un tabel in care era trecuta si Lumea Romanica si scria k data desfasurarii fazei nationale ar fi mai-iunie...:-S ms Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

Cristi23


Miles


Data inscrierii: 04/Mai/2008
Mesaje: 2

MesajTrimis: Dum Mai 04, 2008 12:56 pm    Titlul subiectului: Data posibila Raspunde cu citat (quote)

Dupa informatiile pe care le-am gasit eu pe Internet, intuiesc ca faza nationala se va tine in perioada 30 mai - 1 iunie. Astept si eu q nerabdare sa aflu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

jean_valjean


Miles


Data inscrierii: 25/Apr/2007
Mesaje: 9

MesajTrimis: Dum Mai 04, 2008 7:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eu credeam ca pe 24. insa daca tot vad ca intarzie, e posibil pe 31.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

Cristi23


Miles


Data inscrierii: 04/Mai/2008
Mesaje: 2

MesajTrimis: Lun Mai 05, 2008 3:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

N-ar fi prea bine sa fie pe 24...k pe 24 vreau sa-mi tin maju'...=))
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

Bya


Miles


Data inscrierii: 02/Mai/2008
Mesaje: 2
Locatie: Galati

MesajTrimis: Mar Mai 06, 2008 4:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nici mie nu mi-ar conveni deloc sa fie pe 24-25,pentru ca am atestatul la franceza..si in cazul asta ar trebui sa renunt la Lumea Romanica..ceea ce nu vreau sub nicio forma Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

moro


Civis Romanus


Data inscrierii: 10/Feb/2009
Mesaje: 1

MesajTrimis: Mar Feb 10, 2009 11:44 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

vreau si eu sa stiu daca a aparut tematica pe 2009 a concursului!
si daca da poate cineva sa mio trimita si mie
_________________
Nihil sine...........moro!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

madalynn007


Civis Romanus


Data inscrierii: 14/Feb/2009
Mesaje: 1
Locatie: tg jiu

MesajTrimis: Sam Feb 14, 2009 12:30 am    Titlul subiectului: 2009 Raspunde cu citat (quote)

anul acesta nu se mai tine concursul?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum -> Limba latina Ora este GMT + 3 ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4  Urmatoare
Pagina 3 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum


Varianta in limba romana: Romanian phpBB online community