Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum Limba latina, Lingua Latina Forum
Un site cu tot ce tine de limba latina. Exista varianta forumului in limba latina (alegeti limba din Profil). Hoc forum versionem Latinam habet (elige linguam in Persona).
 
 FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

se poate copia la bac?
Du-te la pagina Anterioara  1, 2
 
Acest forum este inchis, nu se pot scrie, crea, raspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum -> Examenul de Bacalaureat 2007 la limba latina
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj

catalin


Quaestor


Data inscrierii: 01/Mai/2007
Mesaje: 25

MesajTrimis: Mie Iun 13, 2007 1:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Acelasi lucru stiu si eu tot ca Nik ca se trage o \singura varianta din cele 100. Asta numai la romana se intampla acest lucru...........nu cred ca la romana o sa ne dea la scris poezie..........asta ar insemna sa-si bata joc de noi............nu? Asa ca stati linistiti!o zi buna!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

nick_igoan


Quaestor


Data inscrierii: 06/Mar/2007
Mesaje: 32

MesajTrimis: Mie Iun 13, 2007 9:36 pm    Titlul subiectului: uraAAA Raspunde cu citat (quote)

Smile)) ce inventiv e romanul........ numa la prostii il duce capu.Very Happy
deci:D. daca ai toate variantele de la 1 la 67 care le avem de pe acest site(ma refer la textele traduse) si le pui intr-un fiseir microfost documnet iti ocupa 5 foii. le pui frumos pe o discheta si te duci in oras la imprimanta (in caz ca nu ai acasa ) si dai la micsorat la marimea 4 adica pe o fioaie A4 sa incape 4 foi. ;)deci tot ce avem noi pana acu incap pe cam 5 foi cat palma(bineinteles dupa ce le tai cu foarfeca) .....si .....acu sa va arat de ce suntem inventivi. chair daca ei fac cum a zis caesar ...trag 5 variante si le combina.... si fac una siingura. deci daca va uitati exact mai jos dupa text scire intre paranteze ( Caesar,De bello Gallico,v,22) .deci noi cand facem fituicile inapinte de traducere scirem si nr.alea . daca va uitati is diferite la toate) Very Happy si o sa avem maxim 7 foiete mici cand o sa se pubilce si pana la varainta 100.si rpd teai uiat pe ele ce nr tia cazut si tramiai cu aia in mana. si sa va zic cum putem face si la subiectu 2.(aela grila)

Varianta 5
1 b ovidius
2 b
3 a
4 a coniuratio
5 d
6 a
7 a
8 c
9 b
10 c


Varianta 22
1. b scipio
2. b consul
3. d
4. c
5. b
6. d
7. b
8. d
9. a
10. b
deci tu tot asa ...ti le faci mici (le scoti la imprimanta si ai sa ai 5 foi mici cat palma )si tot asa daca cumva ei le schimba tu ai sati dai seama ca ai doua rezolvate ...cred ca m-ati inteles la faza cu subiectele grila.


oricum nu va incurajez........ dar ....bafta la toti sa trecem cu BINE
_________________
.......
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

nick_igoan


Quaestor


Data inscrierii: 06/Mar/2007
Mesaje: 32

MesajTrimis: Mie Iun 13, 2007 10:06 pm    Titlul subiectului: ..... Raspunde cu citat (quote)

...si la grila ar fii bine sa scrii numai la 1 si 2:

varianta 2
1 a tacitus
2 c oda h
3 a
4 b
5 d
6 a
7 d
8 b
9 b
10 a

Varianta 3
1 b catullus
2 c orations q
3 b
4 d
5 b
6 a
7 c
8 b
9 c
10 d
e mai simplu ca sati dai seama. si in leg cu romana sigur nu va da la 3 poezie. va cade: ion ori ...enigma otiliei ......ori ......ultima noapte ........ori ......moara cu noroc . din aste 4 cade una 100% deci : invatati mai mult astea Wink . ! bafta la totii
_________________
.......
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

ionela


Censor


Data inscrierii: 02/Iun/2007
Mesaje: 254
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Dum Iul 01, 2007 5:40 pm    Titlul subiectului: Re: ..... Raspunde cu citat (quote)

nick_igoan a scris:


si in leg cu romana sigur nu va da la 3 poezie. va cade: ion ori ...enigma otiliei ......ori ......ultima noapte ........ori ......moara cu noroc . din aste 4 cade una 100% deci : invatati mai mult astea Wink . ! bafta la totii


Pacat ca nu a fost asa cum ti-ai dorit. Sper ca nu s-au luat prea multi dupa mesajul tau, si ca au invatat si poezia. Era chestie de probabilitate. Fiecare varianta avea aceeasi sansa de a cadea la tragerea la sorti.
De cat crezi ca ai facut la romana?
Macar nu te demoraliza si invata pentru celelalte probe. Mult succes tie si tuturor celor care dati bacul.
_________________
carpe diem
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

alois


Miles


Data inscrierii: 29/Mar/2007
Mesaje: 9
Locatie: BUCURESTI

MesajTrimis: Dum Iul 01, 2007 6:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mda....a trecut si proba de la romana,am avzut cu totii k se afiseaza numarul variantei,deci e clar k numarul variantei extrase il vom stii in momentul in care vor veni subiectele in sali.....so...hai va pup si va urez BAFTA!
_________________
daca nu sti spre ce port te indrepti,niciun vant nu ti-e favorabil
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

nick_igoan


Quaestor


Data inscrierii: 06/Mar/2007
Mesaje: 32

MesajTrimis: Mar Iul 03, 2007 6:13 pm    Titlul subiectului: ... Raspunde cu citat (quote)

deci ionela iau intre 6 si 6.5 cam asa ...la romana .!
..dar .... Smile.........eu voiam macar 8 ...8.5 ..dar asta e ...bine .. ca pana acu am note mari la celelalte
_________________
.......
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

nick_igoan


Quaestor


Data inscrierii: 06/Mar/2007
Mesaje: 32

MesajTrimis: Mar Iul 03, 2007 6:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

aa... eram sa utit Smile ...mersi ....si va urez si eu multa bafta maine la latina !!!!!!!!!!!!!!! sa luam nota marREEEEEE
_________________
.......
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

ingerash


Quaestor


Data inscrierii: 21/Apr/2007
Mesaje: 19

MesajTrimis: Mar Iul 03, 2007 8:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ce pixuri fratilor Smile))))) exista alte metode.....risti dar macar esti sigur ca iei nota mare.......nu va zic metoda.......poate dupa bac Wink)

Bafta la toti maine!!!!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

manu


Censor superior


Data inscrierii: 30/Dec/2006
Mesaje: 236
Locatie: Europa

MesajTrimis: Mie Iul 04, 2007 2:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Asadar... s-a putut copia pana la urma sau nu? Smile
_________________
Errare humanum est, sed perseverare diabolicum...
In forum linguae Latinae venite! (via est: www.limbalatina.ro)
Videte bac.limbalatina.ro - Omnia de Bacalaureato!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj

ingerash


Quaestor


Data inscrierii: 21/Apr/2007
Mesaje: 19

MesajTrimis: Mie Iul 04, 2007 2:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

aoleu......la primu si al-2lea sub la greu Smile)
voi?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

rifa


Miles


Data inscrierii: 07/Mai/2007
Mesaje: 3

MesajTrimis: Mie Iul 04, 2007 5:21 pm    Titlul subiectului: well well well Raspunde cu citat (quote)

doar sa vorbim intre noi... :d
la ultima parte nu ne asteptam la horatius... Shocked
nu am scris asa mult aici... Confused
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

nick_igoan


Quaestor


Data inscrierii: 06/Mar/2007
Mesaje: 32

MesajTrimis: Mie Iul 04, 2007 6:01 pm    Titlul subiectului: fiuuuu Raspunde cu citat (quote)

...da nici eu nu ma asteptam la horatiu ....(eu dina toti 8 am ales 4 si iam invatat bine dar.....Smile a cazut ....unu din celelalte 4 Smile ...dar tot am scirs asa o pagina ,....am comentat versurile aela) si in legatura cu copiatu .....la noi ...nu prea sa putut (in comnaratie cu celelate comisis)...dar am putut vb putin intre noi ....la noi nu au verificat dictionarele .....eu cand am vazu asta am pus traducerea si grila in dictionar Smile..... si.....sa putut :)dar trebuie sa fii foarte discret...iau intre 6.5 si 7.5 ...cam asa ....
_________________
.......
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

Cristy


Quaestor


Data inscrierii: 18/Mai/2007
Mesaje: 20

MesajTrimis: Mie Iul 04, 2007 6:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

S-a copiat. pana au venit subiectele deja aveam grila si traducerea pe ciorna =)) adik 5 asigurat .... apoi am continuat .... super. fara probleme.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este inchis, nu se pot scrie, crea, raspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum -> Examenul de Bacalaureat 2007 la limba latina Ora este GMT + 3 ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum


Varianta in limba romana: Romanian phpBB online community