Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum Limba latina, Lingua Latina Forum
Un site cu tot ce tine de limba latina. Exista varianta forumului in limba latina (alegeti limba din Profil). Hoc forum versionem Latinam habet (elige linguam in Persona).
 
 FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Despre latina
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatoare
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum -> Limba latina
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj

tyna


Quaestor


Data inscrierii: 16/Feb/2007
Mesaje: 20
Locatie: buzias,jud timis

MesajTrimis: Mar Apr 17, 2007 10:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

salutare.....!! am fost la olimpiada si sunt foooooaaaaarte suparata de rezultatul meu Crying or Very sad !! oricum a fost o experienta.....si mi-am facut noi prieteni! voi ce mai ziceti?! Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

manu


Censor superior


Data inscrierii: 30/Dec/2006
Mesaje: 236
Locatie: Europa

MesajTrimis: Mie Apr 18, 2007 1:02 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dar de ce sa fii suparata?! Trebuie sa fii multumita ca ai ajuns pana la finala. Parca spuneai la inceput ca nici nu te astepti la cine stie ce si ca importanta e participarea; pana la urma totusi ai ajuns in finala - e ceva, nu? Felicitari si succes in continuare. La anu sigur vei fi mai sus decat in anul asta, adic ape primele trei locuri.
_________________
Errare humanum est, sed perseverare diabolicum...
In forum linguae Latinae venite! (via est: www.limbalatina.ro)
Videte bac.limbalatina.ro - Omnia de Bacalaureato!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj

manu


Censor superior


Data inscrierii: 30/Dec/2006
Mesaje: 236
Locatie: Europa

MesajTrimis: Mie Apr 18, 2007 1:21 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Felicitari Little-Dwarf si Lucumon pentru locurile I, respectiv III obtinute. Tineti-o tot asa si in continuare si latina va exista pe la noi si in viitor.
_________________
Errare humanum est, sed perseverare diabolicum...
In forum linguae Latinae venite! (via est: www.limbalatina.ro)
Videte bac.limbalatina.ro - Omnia de Bacalaureato!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj

Lucumon


Censor


Data inscrierii: 04/Apr/2007
Mesaje: 59
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Mar Apr 24, 2007 11:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

multumesc, si ii felicit si eu pe toti olimpicii de anul asta! mult succes in continuare!
si Tyna, nu mai fi suparata, important e ca ai castigat experienta si ti-ai facut prieteni. mai sunt olimpiade!
_________________
"Non tam praeclarum est scire Latine quam turpe nescire" (M. Tullius Cicero)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger

tyna


Quaestor


Data inscrierii: 16/Feb/2007
Mesaje: 20
Locatie: buzias,jud timis

MesajTrimis: Mie Apr 25, 2007 6:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

da...intr-adevar la anul!!! mai am o sansa!! oricum vreau sa-i felicit pe toti cei care au participat la olimpiada,pt ca nu toti pot ajunge la faza nationala...inseamna ca suntem cei mai buni!!! si am cunoscut-o pe little_dwarf, e o dragutza!!! Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

manu


Censor superior


Data inscrierii: 30/Dec/2006
Mesaje: 236
Locatie: Europa

MesajTrimis: Lun Iun 04, 2007 12:32 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Se pare ca in acest topic nu se mai prea discuta... cand ma gandesc ca era primul din forumul de la www.limbalatina.ro...
Totusi, eu as avea o intrebare:
este cineva caruia i-ar placea sa isi poata seta limba interfetei pe latina? Adica toate optiunile, butoanele etc. de pe acest forum sa si le poata schimba in latina?
Deja exista o traducere partiala, cine are cont si intra in profil, poate modifica limba interfetei pe latina... sunt traduse cateva lucruri esentiale, cum ar fi: Subiecte = Temata, Trimite = Mitte etc..
De traducerea in latina se ocupa Lucumon.
Astept pareri.
_________________
Errare humanum est, sed perseverare diabolicum...
In forum linguae Latinae venite! (via est: www.limbalatina.ro)
Videte bac.limbalatina.ro - Omnia de Bacalaureato!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj

Andreea Neagu


Censor


Data inscrierii: 30/Dec/2006
Mesaje: 9
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Iun 04, 2007 7:33 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

E o idee foarte buna. Numai sa n-o faci limba default a forumului, ca n-am sa mai stiu pe unde sunt chestiile in panoul de administrare Smile
Trecand peste glume, am testat si eu forumul cu interfata in latina si am remarcat o problema majora: dispar toate imaginile, adica butoanele de trimitere, stergere, modificare, subiect nou etc. Probabil ca nu ati adaugat folderul lang_latin sau cum l-ati botezat in templates\subsilver\images Sugerez ca pentru inceput sa copiati in el toate imaginile din templates\subsilver\images\lang_romanian_no_diacritics\ si apoi sa le editati. Aveti grija ca folderul lang_ sa aiba acelasi nume si in \templates si in \language.

Succes,
Andreea
_________________
Andreea - Elena Neagu
Designer www.limbalatina.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger

manu


Censor superior


Data inscrierii: 30/Dec/2006
Mesaje: 236
Locatie: Europa

MesajTrimis: Lun Iun 04, 2007 11:24 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Intr-adevar exista aceasta problema, speram ca se rezolva in decursul zilei de azi.
_________________
Errare humanum est, sed perseverare diabolicum...
In forum linguae Latinae venite! (via est: www.limbalatina.ro)
Videte bac.limbalatina.ro - Omnia de Bacalaureato!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj

Andreea Neagu


Censor


Data inscrierii: 30/Dec/2006
Mesaje: 9
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Iun 04, 2007 10:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am rezolvat problema afisarii butoanelor. Momentan le-am incarcat pe cele pentru limba romana.
Manu, daca poti sa imi dai traducerea pentru cateva cuvinte, in cateva zile putem avea butoanele in latina (o sa editez eu imaginile). Imi trebuie traducere pentru:
- modifica
- email
- profil
- mesaj personal (mp)
- citeaza
- cauta
- mesaj nou
- topic nou
- raspunde
- inchis

Numai bine,
Andreea
_________________
Andreea - Elena Neagu
Designer www.limbalatina.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger

manu


Censor superior


Data inscrierii: 30/Dec/2006
Mesaje: 236
Locatie: Europa

MesajTrimis: Mar Iun 05, 2007 1:03 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

De aceasta treaba se ocupa Lucumon, deja nu ma mai bag peste el, decat daca e cazul sa ii dau niste sugestii. Poate in viitor a fi o traducere totala, fapt care inca nu prea exista niciunde in latina. Este timp, nu trebuie sa grabim lucrurile, mai ales in perioada aceasta cu sesiuni si bacalaureat.
_________________
Errare humanum est, sed perseverare diabolicum...
In forum linguae Latinae venite! (via est: www.limbalatina.ro)
Videte bac.limbalatina.ro - Omnia de Bacalaureato!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj

Lucumon


Censor


Data inscrierii: 04/Apr/2007
Mesaje: 59
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Mar Iun 05, 2007 7:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

modifica- immuta
email- inscriptio electronica
profil- persona
mp- nuntius privatus
citeaza- cita
cauta- quaere
mesaj nou- novus nuntius
topic nou- novum thema
raspunde- responde
inchis- clausum
_________________
"Non tam praeclarum est scire Latine quam turpe nescire" (M. Tullius Cicero)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger

Andreea Neagu


Censor


Data inscrierii: 30/Dec/2006
Mesaje: 9
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Iun 05, 2007 8:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc, Lucumon. Ma voi ocupa de butoane cat se poate de repede.

Andreea
_________________
Andreea - Elena Neagu
Designer www.limbalatina.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger

Lucumon


Censor


Data inscrierii: 04/Apr/2007
Mesaje: 59
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Mar Iun 05, 2007 10:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am o mica rectificare de facut: inscriptio electronica inseamna adresa de e-mail si nu email. la e-mail in cazul de fata cred ca s-ar spune litterae electronicae.
_________________
"Non tam praeclarum est scire Latine quam turpe nescire" (M. Tullius Cicero)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger

manu


Censor superior


Data inscrierii: 30/Dec/2006
Mesaje: 236
Locatie: Europa

MesajTrimis: Mie Iun 06, 2007 5:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In cele din urma, dupa inca doua update-uri de la ultimul mesaj din acest topic, iata ca la interfata in latina deja e aproape totul tradus. Urmeaza lucrurile de detaliu - in total e enorm de mult. Chiar imi place sa fie optiunile in latina. Urmeaza sa fie si cele cateva imagini editate de Andreea si e excelent.
_________________
Errare humanum est, sed perseverare diabolicum...
In forum linguae Latinae venite! (via est: www.limbalatina.ro)
Videte bac.limbalatina.ro - Omnia de Bacalaureato!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj

tyna


Quaestor


Data inscrierii: 16/Feb/2007
Mesaje: 20
Locatie: buzias,jud timis

MesajTrimis: Joi Iun 07, 2007 4:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

va rog help me!!! cine i-a preluat stilul lui ovidiu in literatura universala si romana?ms
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum -> Limba latina Ora este GMT + 3 ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatoare
Pagina 6 din 7

 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum


Varianta in limba romana: Romanian phpBB online community